Prod.No.: 8661
Stirring wood
Stirring wood
made from natural beech wood for stirring and
Mixing colours, varnishes
Wood is a natural product: differences in grain, colour and finish are possible. Wood works (temperature/humidity).
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
Beige | 1 Stück | 9,643 |
| Catalogue pages: | 61 |
|---|---|
| Country of origin: | Europe |
| Dimensions: | 258 x 16 x 3 mm |
| Material: | Wood (HO) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 10 g |
| Länge: | 258 |
| Breite: | 16 |
| Höhe: | 3 |
| Country of origin: | Europe |
|---|---|
| Customs tariff number: | 44012290 |
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 390x190x200 mm, 5 kg |
| Packaging unit: | Polybag=100 piece, Shipping carton=500 pieces |
| Packaging unit (printed): | Polybag=100 piece, Shipping carton=500 pieces |
| Weight: | 10 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.