Prod.No.: 7016
Ruler 20 cm
Ruler 20 cm
with printed scale on sloping surface
and ink edge
Made in Europe
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
Red | 1 Stück | 14,726 |
|
|
Green | 1 Stück | 10,445 |
|
|
Blue | 1 Stück | 6,267 |
|
|
Yellow | 1 Stück | 4,313 |
|
|
Orange | 1 Stück | 10,535 |
|
|
White | 1 Stück | 18,071 |
|
|
Transparent | 1 Stück | 20,112 |
| Catalogue pages: | 17 |
|---|---|
| Country of origin: | Europe |
| Dimensions: | 210 x 30 x 2 mm |
| Material: | Polystyrene (PS) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 15 g |
| Länge: | 210 |
| Breite: | 30 |
| Höhe: | 2 |
| Country of origin: | Europe |
|---|---|
| Customs tariff number: | 90178010 |
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 520x375x145 mm, 15.2 kg |
| Packaging unit: | Polybag=100 piece, Shipping carton=1000 pieces |
| Packaging unit (printed): | Polybag=100 piece, Shipping carton=1000 pieces |
| Weight: | 15 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.