Prod.No.: 8521_50
Paintbrush 50
Paintbrush 50
with wooden handle and synthetic bristles
Available in our shop from September, NEW
Der Malerpinsel 50er ist ein praktischer Helfer für Renovierung, Hobby und Handwerk und eignet sich besonders gut für größere Flächen. Mit Holzgriff und synthetischen Borsten ausgestattet, sorgt er für angenehme Handhabung und zuverlässige Ergebnisse beim Streichen.
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
Beige | 1 Stück | 2,382 |
| Catalogue pages: | 61 |
|---|---|
| Dimensions: | 215 x 53 x 16 mm |
| Material: | Metal (MET), Wood (HO) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 56 g |
| Länge: | 215 |
| Breite: | 53 |
| Höhe: | 16 |
| Customs tariff number: | 96034010 |
|---|---|
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 490x275x305 mm, 11.45 kg |
| Packaging unit: | Bottom carton=12 pieces, Shipping box=192 pieces |
| Weight: | 56 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.