Prod.No.: 8521_38
Paintbrush 38
Paintbrush 38
with wooden handle and synthetic bristles
Available in our shop from September, NEW
Der Malerpinsel 38er ist ein praktischer Helfer für Renovierung, Hobby und Handwerk und eignet sich ideal für gleichmäßige Anstriche auf verschiedenen Flächen. Mit Holzgriff und synthetischen Borsten bietet er angenehme Handhabung und zuverlässige Ergebnisse im Alltag.
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
Beige | 1 Stück | 4,815 |
| Catalogue pages: | 61 |
|---|---|
| Dimensions: | 205 x 38 x 16 mm |
| Material: | Metal (MET), Wood (HO) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 33 g |
| Länge: | 205 |
| Breite: | 38 |
| Höhe: | 16 |
| Customs tariff number: | 96034010 |
|---|---|
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 515x345x285 mm, 13.1 kg |
| Packaging unit: | Bottom carton=12 pieces, Shipping box=288 pieces |
| Weight: | 33 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.