Prod.No.: 8521_25
Paintbrush 25
Paintbrush 25
with wooden handle and synthetic bristles
Available in our shop from September, NEW
Der Malerpinsel 25er ist ein praktischer Helfer für sauberes und präzises Arbeiten bei Renovierung, Hobby und Handwerk. Mit Holzgriff und synthetischen Borsten ausgestattet, überzeugt er durch angenehme Handhabung und zuverlässige Funktion im Einsatz.
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
Beige | 1 Stück | 4,383 |
| Catalogue pages: | 60 |
|---|---|
| Dimensions: | 200 x 27 x 12 mm |
| Material: | Metal (MET), Wood (HO) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 21 g |
| Länge: | 200 |
| Breite: | 27 |
| Höhe: | 12 |
| Customs tariff number: | 96034010 |
|---|---|
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 435x335x270 mm, 13.2 kg |
| Packaging unit: | Bottom carton=12 pieces, Shipping carton=480 pieces |
| Weight: | 21 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.