Prod.No.: 7000PCFRC
Note box recycling "Epsilon
Note box recycling "Epsilon
made from approx. 100 % recycled plastic,
with white paper
The different colour composition of the recycled material can lead to colour variations in the base material, so colour deviations are within the tolerance range due to the production process. Made in Germany
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-3 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
Recy. red | 1 Stück | 186 |
|
|
Recy. blue | 1 Stück | 476 |
|
|
Recy. grey | 1 Stück | 757 |
| Catalogue pages: | 6 |
|---|---|
| Country of origin: | Germany |
| Dimensions: | 105 x 105 x 90 mm |
| Material: | Paper (PAP), Polystyrene recycled (PSR) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 559 g |
| Länge: | 105 |
| Breite: | 105 |
| Höhe: | 90 |
| Country of origin: | Germany |
|---|---|
| Customs tariff number: | 48201030 |
| Delivery time: | 3 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 335x335x310 mm, 15.9 kg |
| Packaging unit: | Shipping box=27 pieces, Shrunk=1 piece |
| Packaging unit (printed): | Shipping box=27 pieces |
| Weight: | 559 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.