Prod.No.: 8662
Folding rule wood "Colour
Folding rule wood "Colour
made of varnished beech and hornbeam wood, 2 m,
10 links, CE, accuracy class III
first and last link coloured; natural product wood: differences in grain, colour & processing possible. Wood works (temperature/humidity).
ECO
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
White / Red | 1 Stück | 2,266 |
|
|
White / Light green | 1 Stück | 1,700 |
|
|
White / Blue | 1 Stück | 1,446 |
|
|
White / Yellow | 1 Stück | 874 |
|
|
White / Black | 1 Stück | 1,857 |
| Catalogue pages: | 65 |
|---|---|
| Country of origin: | Europe |
| Dimensions: | 240 x 33 x 16 mm |
| Material: | Wood (HO) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 104 g |
| Länge: | 240 |
| Breite: | 33 |
| Höhe: | 16 |
| Country of origin: | Europe |
|---|---|
| Customs tariff number: | 90178010 |
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 350x250x180 mm, 10.6 kg |
| Packaging unit: | Shipping box=100 pieces |
| Packaging unit (printed): | Shipping box=100 pieces |
| Weight: | 104 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.