Prod.No.: 8025
Cutter "Alpha
Cutter "Alpha
with one-hand locking blade
praktisch für Alltag, Büro und Versand
Der Cutter "Alpha“ ist ein vielseitiger Alltagshelfer für Büro, Lager, Versand und Zuhause. Die Einhand-Feststellklinge sorgt für eine praktische und komfortable Handhabung und macht den Artikel zu einem nützlichen Werbeträger mit hohem Alltagswert.
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
White | 1 Stück | 7,019 |
|
|
Orange | 1 Stück | 9,285 |
|
|
Blue | 1 Stück | 8,553 |
| Catalogue pages: | 28 |
|---|---|
| Dimensions: | 150 x 38 x 16 mm |
| Material: | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Metal (MET) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 26 g |
| Länge: | 150 |
| Breite: | 38 |
| Höhe: | 16 |
| Customs tariff number: | 82119300 |
|---|---|
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 380x325x480 mm, 15.5 kg |
| Packaging unit: | Bottom carton=25 pieces, Polybag=1 piece, Shipping carton=500 pieces |
| Packaging unit (printed): | Bottom carton=25 pieces, Shipping carton=500 pieces |
| Weight: | 26 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.