Prod.No.: 8728
Alpha" pillbox
Alpha" pillbox
4 compartments with language-independent pictograms, very
easy to open, even with limited mobility
Made in Germany
Print sketch status
Subject to prior sale.
Delivery time: excl. finishing approx. 1-2 working days after order receipt, with finishing approx. 10 working days after print release.
| Color | Min. purchase quantity | Stock | |
|---|---|---|---|
|
|
White / White | 1 Stück | 14,028 |
|
|
Red / Red | 1 Stück | 3,200 |
|
|
Blue / Blue | 1 Stück | 17,917 |
|
|
White / Red | 1 Stück | 13,128 |
|
|
White / Blue | 1 Stück | 14,028 |
|
|
White / Light green | 1 Stück | 14,028 |
| Catalogue pages: | 101 |
|---|---|
| Country of origin: | Germany |
| Dimensions: | 82 x 46 x 17 mm |
| Material: | Polystyrene (PS) |
| Minimum order quantity neutral: | 1 |
| Minimum order quantity printed: | 50 |
| Weight: | 21 g |
| Länge: | 82 |
| Breite: | 46 |
| Höhe: | 17 |
| Country of origin: | Germany |
|---|---|
| Customs tariff number: | 39231090 |
| Delivery time: | 2 Tage |
| Delivery time (printed): | 10 Tage |
| Dimensions and weight: | 530x415x425 mm, 17.9 kg |
| Packaging unit: | Polybag=100 piece, Shipping carton=800 pieces |
| Packaging unit (printed): | Polybag=100 piece, Shipping carton=800 pieces |
| Weight: | 21 g |
* All prices excl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.